labros.cz

////fanouškovské češtiny do počítačových her


TwitterGitHubEmail

NOVINKY O SOUČASNÝCH PŘEKLADECH A AKTUALIZACÍCH

#AMBERMOON ČEŠTINA

[27.04.2024]


Korekce textů ve hře je kompletní!! Díky JohnStoneCZ za zpětnou vazbu a hlášení chyb na Discordu. Počkejte si tedy na další vydání hry, bude tam česká lokalizace kompletní a opravená. Pokud přece jen najdete chybu, neváhejte napsat.

ambermoon čeština
ambermoon

#AMBERMOON ČEŠTINA

[17.04.2024]


Korekce textů ve hře nepolevuje! Ve volném čase procházím všechny herní lokace a questy. A konečně i díky zpětné vazbě opravuji překlepy a nesrovnalosti. Aktuálně jsem odeslal 152 textových úprav. Text byl v mnoha případech upraven tak, aby byl genderově neutrální. Zkrátil jsem také příliš dlouhé texty a upravil názvy některých povolání a kouzel. Hádanky ve hře projdou další revizí.

ambermoon
ambermoon

#AMBERMOON 1.9.9 ČEŠTINA

[15.03.2024]


Dnes vyšla verze Ambermoon.net 1.9.9, která přináší řadu korekcí a oprav v české lokalizaci.

Edit: objevil jsem bug, který zobrazuje u obchodníků při nákupu, či prodeji nulu navíc. Řeším to s autorem přes discord.

ambermoon
ambermoon
ambermoon
ambermoon

#AMBERMOON 1.9.8 ČEŠTINA

[04.03.2024]


Díky aktuálnímu průchodu hrou jsem schopen opravovat chyby a odesílat na GitHub. V dalším vydání hry tedy bude hodně věcí opraveno. Několik rozhovorů musím ještě upravit tak, aby byl text smysluplný pro obě pohlaví. Hra má taky omezený počet znaků, bylo tedy třeba této skutečnosti překlad přizpůsobit.

#AMBERMOON 1.9.8 ČEŠTINA

[21.02.2024]


Opravená verze 1.9.8 je venku a s ní funkční česká lokalizace. Aktuálně však nedává text v mnoha případech smysl, kvůli chybnému kontextu. Budu tak procházet hrou a postupně opravovat text tak, aby byl smysluplný.


ambermoon

#AMBERMOON 1.9.7 ČEŠTINA

[20.02.2024]


Verze 1.9.7 obsahuje první verzi české lokalizace. Nové vydání je bohužel nestabilní, takže hratelná česká verze bude až s verzí 1.9.8

ambermoon
ambermoon
ambermoon

#AMBERMOON ČEŠTINA

[18.02.2024]


Překlad všech textů do projektu Ambermoon.net je hotový. Teď přijde na řadu kontrola chyb a překlepů. Text jsem přeložil bez znalosti kontextu a předchozího hraní hry, takže konečnou kontrolu textů budu dělat až při průchodu samotnou hrou.

#FTL: FASTER THAN LIGHT ČEŠTINA

[17.06.2023]


Přidán překlad pro hru FTL: FASTER THAN LIGHT, dokončený v roce 2016 ve spolupráci s portálem prekladyher.eu a uživateli >> bajo82, kubino, swayvill, merlinSVK. VanBrok má na svědomí české fonty, takže velké díky i jemu. Překlad jsem přesunul ze svého profilu na zmíněném webu, z důvodu ukončení provozu portálu Překlady her.

ftl: faster than light
ftl: faster than light
ftl: faster than light
xenonauts

#XENONAUTS ČEŠTINA

[05.06.2023]


Přidán překlad pro hru XENONAUTS, dokončený v roce 2015. Na lokalizaci se tenkrát podíleli uživatelé portálu prekladyher.eu >> bajo82, 4ranius a malbronix. Překlad jsem přesunul ze svého profilu na zmíněném webu, z důvodu ukončení provozu portálu Překlady her.

xenonauts
xenonauts

#SUPER STAR TREK ČEŠTINA 

[06.03.2023]


Ve spolupráci s programátorem a vývojářem nezávislých her Emanuelem Bolognesi, jsem dokončil překlad jeho konverze strategické hry Super Star Trek z roku 1978, která byla přepracována pomocí uživatelského rozhraní jedné z mých nejoblíbenějších her: Star Trek 25th Anniversary. Hra je dostupná kompletně v češtině jak pro windows, tak i pro linux. Je dokonce hratelná i v prohlížeči na stránkách projektu Super Star Trek

super star trek
super star trek
super star trek

#AMBERMOON ČEŠTINA

[01.03.2023]


Zahájen překlad open source projektu Ambermoon.net. Překlad probíhá se svolením a ve spolupráci s autorem projektu Pyrdacorem

ambermoon

#DELVER ČEŠTINA

[01.02.2023]


Dokončen překlad indie akční roguelike hry DELVER. Je to first-person action RPG hra se silnými prvky dungeon-crawling a procedurálně generovanými úrovněmi. Hráč se ujímá role Delvera, který hledá poklad v hlubinách podzemí. Grafika je retro, ale stylová, což dodává hře svébytný a unikátní vzhled.

delver
delver
delver
commendations

#COMMENDATIONS ČEŠTINA

[04.01.2023]


Pro fanoušky OpenXcom jsem přeložil modifikaci Commendations (Vyznamenání). Vaši vojáci dostávají odměny za konkrétní bojové akce, například za headshoty, noční mise, útoky na základny apd. V současné době je k dispozici 61 vyznamenání.

commendations
commendations